Екстра-ширина истиснување слој и ламиниране машина

   Краток опис:

   Classicx Серија Екстра-ширина истиснување слој и Ламинатори линија е индивидуално, високо производство на средината и hi-end машина дизајнирана од FEEC. Машината е дизајниран и истражуван од страна на напредна технологија, со користење на ЈП / ПП како суровини да бидат обложени ламинирани со пластика плетени ткаенини. Тоа е опрема со високи перформанси за производство на екстра-широк ткаенина производи. Апликации: Тоа е широко се користи за производство на екстра-широк пластика плетени ткаенини како чадор ткаенини, церади, водоотпорни облека, гео ...


   детали за производот

   Тагови производ

   Classicx Серија Екстра-ширина истиснување слој и Ламинатори линија е индивидуално, високо производство на средината и hi-end машина дизајнирана од FEEC. Машината е дизајниран и истражуван од страна на напредна технологија, со користење на ЈП / ПП како суровини да бидат обложени ламинирани со пластика плетени ткаенини. Тоа е опрема со високи перформанси за производство на екстра-широк ткаенина производи.

   апликации:

   Таа е широко се користи за производство на екстра-широк пластика плетени ткаенини како чадор ткаенини, церади, водоотпорни облека, геотекстил, крпа тешки пакување, флекс банер, итн Максимална ширина може да биде до 6200mm.

   предности:

   Флексибилни за персонализација може да ги задоволи различните потреби на клиентите.

   Машината усвојува надземни-тип на екструдер, и може да донесе различни структури според различни барања на производот.

   Две екструдер и забавува умре може да се постигне двојно страна ламиниране во еден процес;

   Тоа може да биде опремен со двојно-страна изстискване и фен, како можности за производство на вода-авион соба ткаенина производи.

   Корона treater и печатење единица се работи за производ кој треба печатење на трговска марка и модел по ламиниране

   делот на каширане може да биде опремен со три ролери календар, тоа е погоден за производство на широк листови со макс. до дебелина од 3мм;

   брзина ламиниране може да достигне 150 / мин во согласност со барањата на клиентите.

   модел

   единица SJ120 / FMS3200 SJ150 / FMS4200 SJ180 / FMS4500 SJ200 / FMS6200
   ламиниране Ширина mm 2500-3100 3600-4100 3000-4300 5000-6100
   ламиниране Дебелина трудот 0,01-0,10 0,01-0,10 0,01-0,10 0,01-0,10
   Механички линија брзина m / min 20-200 20-200 20-150 20-200
   Завртка дијаметар, L / D mm Φ120 × 33 Φ150 × 33 Φ180 × 33 Φ200 × 33
   ролери должина mm 3200 4200 4500 6200
   Т-Die усни должина mm 3250 4250 4600 6250
   Max.Unwind / ја премотам касетата ролна Дијаметар mm 1200 1200 1200 1200
   вкупна моќност KW 210 350 400 420
   потрошувачка на воздух M 3/ min 0.8 1.0 1.2 1.2
   вода за ладење M 3/ min 0.8 1.0 1.2 1.2
   вкупна тежина тон 34 46 55 65
   Линија Должина (L × W × H) m 12 × 18 × 4.5 14 × 20 × 4.7 14 × 22 × 5 15 × 23 × 5

  • Претходно:
  • Следно:

  • 
   WhatsApp Online Chat !